Bu sayfayı yazdır

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlerin dizaynını yaparken birbirine uygun ve birlikte hoş görünen eşyalar bir araya getirilmelidir. Duvarlara tablolar asabilir, bahçeleriniz için farklı bitkiler ekebilirsiniz. Dekorasyon temellerinden birisi de sizin için daha geniş ve rahat edebileceğiniz yani size kolaylık sağlayacak bir ev yaratmaktır. Evinizin dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken noktalar şu şekildedir;

Şık Aydınlatma Unsurlarını İhmal Etmeyin

Evinizdeki mekânlarda mobilyalar kadar etkili olan bir diğer unsur da ışıklandırmadır. Daha çok vakit geçirdiğiniz ve dinlenmek için kullandığınız odalar için sarı renge yakın ışıklandırmalar, işlerinizi hallettiğiniz ve efor sarf etmeniz gereken çalışma odası ve banyo gibi yerlerde de beyaz ışık kullanmalısınız. Evinizdeki solgun görüntüleri gidermek istiyorsanız ışık size oldukça yararlı olabilir.

Alanları Pratik Fikirlerle Değerlendirin

Boş duvar alanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Örneğin gözünüze hoş gelen ve ufkunuzu açacak bir tablo kullanabilirsiniz veya tahta benzeri yazı yazabileceğiniz o gün yapmanız gerekenlerin aklınızdan uçup gitmemesi için bir ürün işinizi görebilir. Birçok farklı web sitesinde evinizin her köşesi için buna benzer ürünleri bulabilirsiniz.

Amaca Göre Renk Dengesi Oluşturun

Sakin ve rahatlatıcı bir yatak odası oluşturmak istiyorsanız uyku kalitesini artıracak renklere ve uyumlara ihtiyacınız vardır. Beyaz renkler size güzel bir uykunun anahtarı olurken natürel renkler ile birleşince daha huzur verici bir ortam oluşturur. Bunları dışında diğer açık renk tonları da rahatlamanız için size yardımcı olacaktır özellikle açık mavi renkler buna örnek verilebilir.

Dekoratif Fikirleri Ayrıntılarla Süsleyin

Duvar rafları evinizin tabanı için size alan kazandıracaktır. Aynı zamanda evinizin hoş bir görüntü elde etmesine de olanak sağlayabilir. Birçok web sitesinde hem uygun fiyatlı hem de dekoratif fikirler sunan sayfalar bulunmaktadır. Ayrıca maliyetleri oldukça uygun olan materyallerde bulabilirsiniz.

Duvar Dekorlarında Çeşitlilik Kazandırın

Duvarlarınıza astığını resimler odanızın farklı bir hava kazanmasında önemli bir rol oynayabilir. Örnek verecek olursak dikey bahçe dekorları göze hoş gelen duvarlar oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Fonksiyonellik, Estetik ve Konfor

Eğer evinizi günümüzün modern evleri gibi dekore etmek istiyorsanız fonksiyonellik, estetik ve konfor birbirinden ayıramayacağınız bir üçlüdür.
Okunma 1590 defa