Fırın tamirinde cihaz teknisyeni kiralamadan önce sorulması gereken 4 soru

Fırın tamirinde cihaz teknisyeni Fırın tamirinde cihaz teknisyeni

Bir ev sahibi olduğunuzda, evin bakım ve onarımları ve içindeki her şey dahil, bir dizi sorumlulukla birlikte gelir. Sonunda mutfak aletlerinizin değiştirilmesi veya onarılması gerekebilir. Kullandığınız cihaz ilk kez tamir edilecekse, deneyimli bir teknisyen tarafından tamir edilmesini istemeniz olağan bir istektir. Ancak tamire gelecek olan teknisyenin güvenilirliğinden emin olmak için, doğru soruları sormak gerekir.

  1. Hizmetlerinizdeki ve Ürünlerinizdeki Garanti Nedir? Bu sorulması gereken kritik bir sorudur. Çünkü teknisyenin vereceği cevap, şirketin sunduğu garantiyi göz önünde bulundurmanızı sağlar. Müşterileri için mükemmel bir iş yaptıklarını düşünen tamir şirketleri, genellikle fırınlar da dahil olmak üzere tamir ettikleri tüm cihazlarda uzun vadeli garantiler verir.
  2. Onarım Maliyeti Ne Kadar Olacak? Şüphesiz, herhangi bir tamirciyi işe almadan önce, fırın tamirinin maliyetini bilmek isteyeceksinizdir. Ancak fırındaki sorunu teşhis edilmeden, telefonda doğru bir tahmini fiyat almak zordur. Tamir için birden fazla firmayla görüşülmeli, bütçeye uygun olan tamirciyle anlaşılmalıdır. Ancak iş kalitesinin iyi olmasından emin olun. Çünkü ucuza yaptırmak adına, kalitesiz bir işçilikle karşı karşıya kalmak, cihazın tekrar bozulmasına sebep olabilir.
  3. Referanslarınız Var mı? Müşteri değerlendirmeleri önemlidir. Teknisyen çağırmadan önce, şirketin web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından müşteri referanslarını kontrol edin. Buradan edineceğiniz bilgiler karar vermeniz için yardımcı olacaktır.
  4. Şirketiniz Ne Kadar Zamandır Hizmet Vermektedir? Genel olarak bir şirket ne kadar uzun süre hizmet vermekteyse, o kadar çok deneyim sahibi olur. Beş yıl ve üzeri bir zamandan bu yana hizmet veren firmalar için bu süre nitelikli olduğunun iyi bir işaretidir. Bununla birlikte, bir şirketin sadece birkaç yıl hatta birkaç aydır kurulmuş olması nitelikli olmadığı anlamına gelmez. Bir firma yeni kurulmuş bir firma olabilir, ancak firma sahibi birkaç yıllık deneyime sahip olabilir. Bu durumda çalışanın kaç yıldır bu işle uğraştığı sorulabilir.  

 

 

Okunma 3202 defa