MAKİNEDE Kİ FAZLA ÇAMAŞIR EVİ YAKTI

camasır camasır

Çamaşır makinesinin bilinçli kullanımı hayatı kolaylaştırdığı gibi, çamaşır makinesi bilinçli kullanılmaması ve dikkat edilmemesi durumunda, çok ciddi kazalara sebebiyet verebilir. Bir çamaşır makinesi alındığı zaman, kullanma kılavuzu mutlaka okunmalıdır. Ayrıca kurulumu gerçekleştiren servis yetkililerinin verdiği bilgiler dikkate alınmalıdır. Bunların yapılmaması ya da göz ardı edilmesi makinenizin bozulmasına sebep olacağı gibi yangın vb. ev kazalarına da sebep olabilir.

Adana’da yaşanan olay tam da bu dikkatsizlik sonucu ortaya çıkmıştır. 42 yaşındaki Emine Beyazgül’ün iddiaya göre fazla çamaşır doldurduğu makinesi aşırı yüklenme sonucu yanmıştır. Merkez Seyhan ilçesinde oturan emine Beyazgül, kirli kıyafetleri çamaşır makinesine atarak dışarı çıkmıştır. Bu sırada makine alev alarak evin her yerini sarmıştır. Yapılan ilk incelemeye göre, aşırı derecede çamaşırla doldurulan makinenin motoru, bir süre sonra ısınma nedeniyle alev almıştır. Evi saran alevlere itfaiye ekipleri müdahale etmiştir. Olay sonrası ev kullanılamaz hale gelmiştir.   

Haberde de görüldüğü gibi bilinçsiz kullanım akla gelmeyecek şekilde kazalara sebep olabilir. Bu yüzden bir çamaşır makinesi satın alırken, kullanım bilgileri mutlaka öğrenilmelidir. Teknoloji dikkatli ve bilinçli kullanıldığı takdirde kolaylık sağlar. Bunu unutmayalım. 

 

Okunma 2713 defa