KÜÇÜK VE KALABALIK BİR EV NASIL DAHA GENİŞ GÖSTERİLİR?

kucuk alan kucuk alan

Çocuklu, kalabalık bir evde yaşıyorsanız ve eviniz yeteri kadar büyük değilse, evin kullanımı dar bir alanla sınırlı kalacağından hem bunalmanıza sebep olur, hem de rahat hareket etmenizi kısıtlar. Bu yüzden evin daha geniş alanlar oluşturacak şekilde dekore edilmesi ve olabildiğince her alandan yararlanmaya çalışılması gerekir.

Aydınlatma her şeydir. Standart ışıklandırmalar evin daha küçük görünmesine sebep olur. Bunun dışında ekstra ışık ve lamba aksesuarlarıyla, odanızın köşelerini kullanabilirsiniz. Bu durum hem görsel açıdan bir hoşluk yaratır, hem de odaya girildiğinde algının odanın boş yerlerinde olmasını engeller. Karmaşık alanları gizlenmesini ve alandan en iyi ve en esnek kullanımı elde etmek için diğer eşyaların vurgulanmasına yardımcı olur.

Doğal ışığı kullanabilmek için aynaları stratejik olarak yerleştirin. Evinizde kullanacağınız aynalar, gözü kandırarak, var olan alanın iki katı görünmesini sağlayarak ekstra alan izlenimi yaratır. Bunun için yapılması gereken tek şey aynaları, odanın durumuna göre en doğru şekilde yerleştirmektir.

Soluk mobilya kullanın, bu şekilde oda daha geniş görünecektir. Ayrıca çok fonksiyonlu mobilyalar tercih ederek, odanın fazla eşyayla dolup daralmasını engelleyebilirsiniz. Kapılı dolap yerine, sürgülü dolaplar da alandan tasarruf etmeye yardımcı olur. Alan duygusunu arttırmak ve dairenize hoş bir his vermek için, kanepenizi oturma odanızın girişine bakacak şekilde konumlandırabilirsiniz. Bunun dışında oturma odasında bir kanepe yerine futon kullanarak alandan tasarruf edebilirsiniz. Birden fazla çocuğunuz varsa ve aynı odada uyuyorlarsa, ranza kullanmanız her açıdan fazla alana sahip olmanıza yardımcı olur.

 

Okunma 2962 defa