VİCTORİA TARZINI MODERN TARZA UYARLAMA

vıntage mobılya vıntage mobılya

Vintage tarzı genel olarak evinize şık ve sofistike bir görünüm kazandırabilir. Bununla birlikte, eviniz ağırlıkta modern bir tarzda dekore edilmişse, tamamen yeniden dekore etmeden vintage stilini eklemek zor olacaktır. Ancak bazı püf noktalarıyla, modern bir eve küçük dokunuşlarla klasik tarzı ekleyebilirsiniz. Bunun içi mümkün olduğunca eski ve modern eşyaları birlikte dizayn edin. Örneğin modern sandalyeleri eski bir masa ile eşleyebilirsiniz. Antika sanat eserleri, süslemeler ve objeleri aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Duvar ve zeminlere klasik bir his katmak istiyorsanız, eski kilim ve duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz.

     Modern ve eski stili birleştiren mobilyalar satın almanız, evinizde yaratmak istediğiniz klasik ve modern birleşimi havanın oluşmasını sağlayacaktır. Pek çok üretici firma gelen talepleri göz önünde bulundurarak, ürettikleri modern tarzdaki mobilyalara gerek kullandıkları renklerle gerekse deri ve ahşap detaylarla klasik esintiler yaratmaya çalışmaktadır. Ayrıca pek çok antikacıda ya da ikinci el eşya satan yerlerde, Retro ürünler bulabileceğiniz için modern evinizde Victoria tarzı yakalayabilmeniz mümkün olacaktır.

     Çağdaş sanata ilgi duyuyorsanız ancak klasik tarzı da evinizde kullanmak istiyorsanız, örneğin vintage bir büfeye çağdaş sanat eserlerinizi yerleştirebilirsiniz. Eski bir masanın üzerine modern bir resim asabilirsiniz. Banyo ve mutfakta avize kullanabilirsiniz. Havlu ve sabunlarınızı vintage sepet veya kaselere koyabilirsiniz. Duvarlarınızda eski duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz. 60’lı yılların çiçek desenli duvar kağıtları alternatif olabilir. Ayrıca modern parçalarla dolu bir alanda kullanacağınız klasik bir halıyla ya da el işçiliğiyle yapılmış kilimlerle modern ve vintage karışımı bir hava yaratabilirsiniz

 

Okunma 1479 defa