DEKORASYONDA BAMBU TERCİH EDİYORSANIZ…

bambu garden bambu garden

Bambu, yabani ot veya çim döşeme ve mobilya da dahil olmak üzere pek çok şey yapmak için kullanılır. İnsanların çoğu bambu kullanmayı sever, çünkü bambu çevre dostu bir üründür. Ayrıca bambu, doldurmak için en az 50 yıl süren, mobilya için kullanılan sert ağaçların aksine, büyümek için sadece 5 yıl gibi bir süre geçirir.

Bambunun yenilenebilir yapısı ve böcek ilacı, gübre ve diğer kimyasallardan yoksun olması onu çevreye duyarlı ve popüler kılar. Perakende mağazalarınızda, verandanızda ve ya ofisinizde bambu mobilyalar tercih edebilirsiniz. Ancak bambu mobilya tercih ederken gerçek ve sürdürülebilir bambu olduğundan, bambuya benzeyen bir malzeme olmadığından emin olun. Bambu, masalarda, sandalyelerde, dolaplarda, yatak çerçevelerinde, tuvalet malzemeleri, tabureler ve diğer ürünlerde bulunur. Bambu mobilya tercih ettiğinizde, alışveriş yaparken satış ekibinden bambunun nerede yetiştirildiğini ve mobilyaların nerede yapıldığını mutlaka sorun. Bambu üzerinde kullanılan tutkal veya kaplamaları kontrol edin. Ekolojik gerekçelerle bambu satın alıyorsanız, tutkalın toksik olmadığından emin olun. Genellikle küçük topluluklarda ki ve gelişmekte olan ülkelerdeki pek çok esnaf, yüksek kalitede ve sürdürülebilir yöntemler için belli bir standartta üretim yaparlar.

Bambudan doğal olarak hasat edilen ve kolayca tutulan bambu mobilyalar arayın. Bambu mobilyalarda kullanılan lekelerin su bazlı olup olmadığını mutlaka sorun. Bu bambular ekolojik açıdan dostane bir koruma sağlar. Mağazalardan bambu mobilya satın aldığınızda, aldığınız ürünleri denemeyi unutmayın. Mağazadan alacak bir durumda değilseniz, internet aracılığıyla da temin edebileceğiniz bambu ürünleri almadan önce müşteri yorumlarını okumayı unutmayın. Bu yorumlar size ön bilgi ve güvence sağlayacaktır. Ayrıca gerek mağazadan gerekse internetten alacağınız bambu ürünlerin iade prosedürü hakkında bilgi alın.

 

Okunma 3019 defa