BUZDOLABI ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

sıemens buzdolabı sıemens buzdolabı

Gelişen teknolojiyle birlikte pek çok şeyde olduğu gibi buzdolaplarının da marka ve modellerinde artış oldu. Bu artış buzdolabı alacak kitlenin, ürünü alırken ne gibi özellikleri dikkate alması gerektiği konusunda kafasının karışmasına sebep olmuştur. İster ilke defa buzdolabı sahibi olun ister var olan dolabınızı yenilemeye karar verin, bu yazımızla yaşayacağınız kararsızlık en aza indirgenecektir.

Öncelikle alacağınız buzdolabını nereye koyacağınızı ve bu alanın ölçüsünü belirleyin. Ölçü almadan alışveriş yapmanız, aldığınız buzdolabının alana sığmaması gibi bir sorunla karşılaşmanıza sebep olabilir. Ayrıca buzdolabının verimli çalışması için ısı kaynaklarına uzak, havadar bir alana yerleştirilmesi gerekir. Duvar ile buzdolabı arasında 10 cm’lik bir açıklık olmasına dikkat edilmelidir. Bu açıklık buzdolabının performansı ve rahat çalışması açısından önemlidir.

Buzdolabınızı koyacağınız alanı belirledikten sonra, alacağınız buzdolabının kapasitesinin ne kadar olacağına karar verin. Büyük buzdolapları küçük olan buzdolaplarına göre daha fazla enerji harcarlar. Bu yüzden alınacak dolabın büyüklüğü mutlaka ihtiyaca göre belirlenmelidir. Derin donduruculu bir dolap alacaksanız, ayrı kapağı olanları tercih etmenizde enerji tasarrufu açısından bütçenize destek olacaktır. Yeni teknolojiye uygun üretilen no-frost buzdolapları buzlanmayan tipte üretilmektedir. Bu tip dolaplar daha az enerji harcar. Hangi enerji sınıfında olduğu, buzdolabı alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husustur. Çünkü buzdolapları kesintisiz bir şekilde yıl boyunca çalıştığı için, enerjiden tasarruf eden dolaplar tercih etmek fatura tutarına mutlaka etki eder. Alacağınız buzdolabının fiyatının yüksek olması, o dolabın en kaliteli buzdolabı olduğu anlamına gelmez. Bu yüzden önemli olan istediğiniz kriterdeki dolabın bütçenize uygun şekilde almaya çalışmanızdır. Bunun için mutlaka piyasa araştırması ve fiyat karşılaştırması yapın.

 

Okunma 1592 defa