BODRUM KAT DEKORASYONU

bodrum kat bodrum kat

Şehirde yaşayanlar için bodrum kat tercih etmek uygun gibi görünse de, yer altında olduğundan, doğal ışık ve alan açısından çok ta istenilecek bir tercih oluşturmaz. Özellikle klostrofobisi olan insanlar için bodrum kat tercih etmek imkansız gibidir. Ancak ister bilinçli tercih edilsin ister zorunluluktan tercih edilsin, bir bodrum katında oturuyorsanız, ışık, renk ve mobilyaların uygun yerleşimi konularına odaklanarak dekore etmeye çalışın.

Bir bodrum katını dekore ederken, öncelikle evdeki nem kontrol faktörlerini belirleyin. Bazı bölgelerdeki bodrum katları genellikle az hava akışı ve yüksek nem oranına sahiptir. Dairenizde merkezi ısı ve yeterli hava akışı varsa materyaller için seçenekleriniz mevcuttur. Ancak nem fazlaysa ve az miktarda hava akışı varsa, neme dirençli ya da küf ve pasa direnci olan malzemeler tercih edin. Bodrum katlarda ışık az olduğu için daire etrafına yapay ışık kaynakları yerleştirmek faydalı olacaktır. Ayrıca lamba kullanımı, sert ışığa karşı daha yumuşak bir ışık sağlayacaktır. Parlak olan ışık, alanı daha küçük göstereceğinden evinizin daha büyük görünmesi için lamba tercih etmek akıllıca olur. dairenin rengi konusunda hafif ve parlak renkleri tercih edin. Duvarlarınız ağırlıkta beyaz renkte ise, koyu renk sıçratmalar yapabilirsiniz. Bu sıçratmalarda kullanacağınız renkleri mobilyalarınız ile tamamlayabilirsiniz. Her oda için farklı renkler kullanın. Dekorasyonda ayna kullanmayı ihmal etmeyin. Bu evin daha büyük görünmesini sağlayacağı gibi aynı zamanda evinizdeki renleri de yansıtacaktır.

Dairenizi döşemeden önce alan hesaplaması yapın. Evin büyüklüğüne göre mobilya tercihi yapın. Ayrıca küçük bir daire ise çok işlevli mobilya ve aksesuarlar tercih edin. bu alandan tasarrufu sağlar.

 

Okunma 1698 defa