TORBALI ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELERİN DEZAVANTAJLARI

torbalı supurge torbalı supurge

 Torbalı elektrikli süpürgeleri pek çok mükemmel özellik ve avantaja sahip olduğu gibi bazı dezavantajlara da sahiptir. Bu dezavantajlar elektrikli süpürgenizin markasına, modeline ve yaşına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Örneğin, elektrikli süpürge modeliniz çok önceden alınmış eski bir model ise, ihtiyacınız olan torbaları bulmakta zorluk çekebilirsiniz veya torbaları değiştirmek daha zor olabilir. Çünkü yeni modellerin eski modellere göre daha kolay değiştirilebilen torbaları vardır, ancak bu durum torbanın zaman zaman sizin için bazı sorunlar çıkarmayacağı anlamına gelmiyor.
     Süpürgeniz için torba alırken toplu alım yapmak maliyet açısından avantaj sağlar. Aksi halde doldukça değiştirilmesi gereken torbaları, bittikçe aldığınızda piyasa koşullarına göre değişkenlik gösteren fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Ve satın aldığınız modele bağlı olarak, torbaların fiyatı da değişecektir. Ayrıca, süpürgeyi kullandığınız zaman, işleminin tam ortasındayken torbanız dolarsa, yedek torba olmaması hem sinir bozukluğuna hem de işinizin yarım kalmasına sebep olacaktır.
Bir torba henüz dolu olmasa bile elektrikli süpürgenizin performansıyla ilgili sorunlara neden olabilir. Torba vakum doldurduğunda genel performansı düşmeye başlayabilir, bu nedenle yalnızca yeni, boş bir torbayla optimum performans elde edebilirsiniz. Dahası, ne zaman torbanın dolduğunu anlamak zor olabilir, bu nedenle torbaları çok erken değiştirerek ya da daha fazlasını almaya yetecek kadar dolu bir torbayla boşaltarak boşa harcamayı önleyebilirsiniz. Neyse ki, bazı yeni modellerde, bu varsayımın çoğunu ortadan kaldıran ve çantanın dolduğu zamanı size bildiren bir gösterge ışığı var, ancak bu modelden modele farklılık gösterir.

 

Okunma 2710 defa