Çamaşır Makinenizle İlgili Sorunlar ve Çözümleri Bölüm 2

Sorun: Giysiler yıkandıktan sonra güzel kokmuyorlar.

Çözüm: Çamaşır makinesinin temiz olduğundan emin olun. Rondelayı aşırı yüklemeyin. Giysilerin dolaşması ve deterjana ve suyun tüm yüzeylere ulaşmasına izin vermek için yer olması gerekir. Çok fazla deterjan kullanılması kiri ve kötü kokuları tekrar kumaşa koyar. Kullandığınız deterjan miktarını azaltın ve kötü kokuları engellemek için bir fincan kabartma tozu ekleyin. Son durulama işlemine bir fincan damıtılmış beyaz sirke eklenmesi, kalan deterjanların kesilmesine yardımcı olur ve durulama suyunun çekmesine izin verir.

Sorun: Giysilerde yıkama sonrası kir, leke ve delik oluyor.

Çözüm:

Leke ağartıcıları: Klor ağartıcı asla doğrudan kumaşa dökülmemelidir. Klor ağartıcı ilave ediliyorsa, yıkayıcıya ilave etmeden önce bir litre su ile karıştırın. Çamaşır suyu dağıtıcıları, uygun olmayan zamanlarda damlayabilir ve giysiler üzerine seyreltilmemiş ağartıcı madde koyabilirler. Bu, son dönüş devrinden sonra bile olabilir.

Yırtık Kıyafetler: Çoraplar, ceket telleri, sutyen ve kaşkorse kayışları birbirine dolanabilir ve kıyafetten uzaklaşabilir. Zarar vermemek için, gevşek süslemeleri çıkarın veya onları giysinin yakınına bağlayın. Nazik eşyaları hassas bir döngüyle yıkayın. Yıkamadan önce gevşek düğmeleri veya küçük dikişleri daima onarın.

Giysilerdeki Delikler: Ceplerinde bırakılan keskin nesneler deliklere neden olabilir. Fermuarlar bile kumaşları parçalayabilir. Giysileri rondelaya yüklemeden önce tüm cepleri, fermuarları ve çengel bağlantı elemanlarını kontrol edin. Ayrıca makine içinde zarar görmüş alanlar varsa kontrol edilmelidir.

Giysilerdeki Rust Noktaları: Giysilerinizde pas lekeleri varsa, yıkama sepetinde muhtemelen metal bir şey kalmıştır. Bu metal giysinizin paslanmasına ve lekelenmesine sebep olur. Bunun için her inçi dikkatle denetlemek için bir el feneri kullanın.

Giysilerdeki Siyah Noktalar: Giysilerin yıkayıcıya çok uzun süre kalmasına izin verdiyseniz, siyah noktalar küflenebilir. Islak kıyafetleri daima makinadan çıkarın. Motor ile ilgili bir sorun yaşarsanız, siyah noktalar da yağlanabilir. Rondelanın arka kısmını açın ve rondelanın üzerinde gres sızıntısı varsa onarım yapılmalıdır.

Giysilerdeki lekeleri gresleyin: Gizemli bir şekilde ortaya çıkan yağ lekeleri muhtemelen çözünmemiş yumuşatıcı veya deterjan birikiminden kaynaklanır. Dağıtıcıları temizleyin ve ürünleri doğrudan giysiler üzerine dökmeyin.

 

Okunma 2647 defa