MUTFAKLARIN VAZGEÇİLMEZLERİ

kucuk ev aletlerı kucuk ev aletlerı

1. Bir mutfak robotu

İstisnasız her mutfağın demirbaşı sayılır. Mutfakta bu kadar çok şey yapabilen tek araç olması bunun en büyük sebebidir. Besleyeceğiniz büyük bir aileniz varsa, yapacağınız tarifi iki-üç katına çıkarmak istiyorsanız ve en önemlisi zamanla yarışıyorsanız bir mutfak robotundan daha iyi kurtarıcı olamaz. Kullanıma göre farklı modelleri olan robotlar, mutfak tipine göre de değişkenlik gösterebilir.

2. Bir blender

Bir blender mutfakta inanılmaz faydalı bir araçtır. Sıvıları yüksek hızda çırpmak için tasarlanmıştır. Genellikle malzemesine, kullanımına ve güç koşullarına göre farklılık göstermektedir.

3. Bir elektrikli karıştırıcı

Mutfaklarımızda çırpma telinin yerini alan mikserler, çırpma,karıştırma, çalkalama ve hamur haline getirme işlevi görmektedir. Kullanımı oldukça basit olan bu aleti kullanırken, plastik kap kullanmakta yarar vardır.

4. Bir basınç ocağı

Düdüklü tencere kültürü hayatımıza öyle bir yerleşti ki, her mutfakta kendine yer edinmiş aletlerden biri haline geldi. Buhar kaybı yaşamadan pişirme özelliğine sahip olması, et ve kuru sebze pişiminde özellikle tercih edilen bir mutfak gereci olmasını sağlamıştır.

5. Elektrikli su ısıtıcısı

Bir elektrikli su ısıtıcısı olan kettle oldukça önem taşıyan küçük cihazlardan biridir. Ülkemizde öğrenci evlerinin vazgeçilmezlerinden biri olan kettle,mutfağınızda yer almayıncaya kadar ne derece önem taşıdığını anlayamıyorsunuz. Bir kere mutfağa dahil olduktan sonra, yokluğu en çok hissedilen mutfak aletlerinden biri haline geliyor. Ocakta su kaynatmaktan daha enerjiktir ve 10 kat daha hızlıdır. Oldukça fazla kahve veya çay içiyorsanız, bu bir oyun değiştirici niteliğindedir.

 

Okunma 2581 defa